Teknoloji

iPhone kullanıcıları bu habere çok üzülecek! O iPhone modellerine iOS 18 güncellemesi yok

Dünyanın en büyük önde gelen teknoloji şirketlerinin başında gelen Apple, iOS sürümü için düğmeye bastı. Beta süreci Haziran ayında yayımlanmasına rağmen şirket iPhone kullanıcıları için iOS 18 destekleyen cihazları önceden açıkladı. İşte iOS 18 destekleyen iPhone modelleri listesi…

iOS 18 GÜNCELLEMESİ ALACAK TELEFONLAR

IGN Türkiye’nin MacRumors sitesinden aldığı habere göre, yeni iOS sürümü tabi ki önümüzdeki Eylül ayında çıkacak iPhone 16 modelleri ve İphone 15 serisi ile birlikte geniş bir model listesini kapsayacak. iOS 18 güncellemesi alacak modeller ise şu şekilde;

iPhone 16 modelleriiPhone 15iPhone 15 PlusiPhone 15 ProiPhone 15 Pro MaxiPhone 14iPhone 14 PlusiPhone 14 ProiPhone 14 Pro MaxiPhone 13, iPhone 13 miniiPhone 13 ProiPhone 13 Pro MaxiPhone 12iPhone 12 miniiPhone 12 ProiPhone 12 Pro MaxiPhone 11iPhone 11 ProiPhone 11 Pro MaxiPhone XSiPhone XS MaxiPhone XRiPhone SE (2nd generation)iPhone SE (3rd generation)

iOS 18 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Apple her yıl Haziran ayında düzenlediği WWDC etkinliğinde yeni iOS sürümünü duyuruyor ve hemen ardından beta sürecine başlıyor. Bu yıl da iOS 18 için aynı süreci takip edecekler. Beta süreci birkaç aşamadan oluşacak ve Eylül ayında ise final sürümü yayınlanacak. Dolayısıyla, iPhone 16 modelleriyle birlikte iOS 18 sürümü de kullanıcılara sunulmuş olacak.

iOS 18 ÖZELLİKLERİ NELER?

Apple’ın iOS 18 güncellemesi için büyük değişiklikler yapacağı konuşuluyor, benzer şekilde iPhone 16 modellerinde olduğu gibi yazılım tarafında da yapay zeka destekli gelişmelerin olacağı belirtiliyor. Daha önceki raporlarda, iOS 18’in tarihindeki en büyük güncellemelerden biri olacağı vurgulanmıştı.

Ayrıca, Apple Vision Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte yazılım tarafında da bu cihazla tam uyumlu olacak şekilde iyileştirmelerin yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yapay zeka alanında ise mesajlaşma, düzeltme ve Siri gibi önemli yeniliklerin beklenildiği ifade ediliyor.

iOS 18 ile ilgili tüm değişiklikler ve resmi açıklamaların Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2024 etkinliğinde duyurulması bekleniyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× İletişim